Obecnie wideorejestrator stał się jednym z nieodzownych elementów wyposażenia samochodu. Wszystko dlatego, że coraz więcej kierowców dostrzega zalety posiadania kamery samochodowej. Jedną z nich jest fakt, że nagranie z wideorejestratora może stanowić dowód na rozprawie sądowej. Właśnie dzięki nagraniu z wideorejestratora łatwiej można odnaleźć sprawcę wypadku lub udowodnić jego winę. Ucieczka z miejsca wypadku, wymuszenie, oszustwo – te i podobne sytuacje sprawiają, że inwestycja w wideorejestrator, te pewnego rodzaju zabezpieczenie w drodze.

W dzisiejszym artykule powiemy, jaki wideorejestrator kupić i nie przepłacić. A także, na co zwrócić uwagę podczas wyboru wideorejestratora.

Wideorejestrator – jaki kupić?

Nie masz pojęcia, jak spośród wielu wybrać ten właściwy dla siebie, prawda? Na początku powinieneś zacząć od wybrania rodzaju wideorejestratora. Na rynku dostępna są dwa podstawowe rodzaje:

Oba różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale też sposobem montażu i poszczególnymi parametrami. Z tego względu w sprzedaży dostępne są wideorejestratory bezprzewodowe, a także te sprzedawane z przewodami. Co ciekawe, każdy z tych sprzętów może mieć w zestawie dodatkową kamerę cofania.

Kamera samochodowa – na co zwrócić uwagę?

Zatem wybierając kamerę samochodową, zdecyduj najpierw, jaki rodzaj wideorejestratora będzie dla Ciebie najbardziej praktyczny. Następnie kupując wideorejestrator zwróć uwagę na kilka szczegółów. Poniżej przedstawiamy listę kilku najważniejszych parametrów, które trzeba sprawdzić przed zakupem kamery samochodowej.

5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę kupując wideorejestrator

 1. wielkość kamery samochodowej,
 2. rozdzielczość ekranu,
 3. rozdzielczość kamery i aparatu,
 4. sposób montażu wideorejestratora oraz kamery cofania,
 5. rodzaj zasilania wideorejestratora.

7 cech, które musi mieć najlepsza kamera samochodowa

 1. Możliwość nagrywania dźwięku
 2. Funkcję obsługi kart pamięci SD
 3. Szeroki kąt nagrywania
 4. Tryb automatycznego włączania i wyłączania
 5. Czujnik wstrząsu, czyli możliwość zapisu nagrania z kolizji bez nadpisywania
 6. Czujnik ruchu
 7. Dołączoną kamera cofania

Polecamy wybrać te kamery samochodowe, które posiadają wszystkie wymienione parametry. Są to istotne kwestie, które będą miały znaczy wpływ na prawidłowe działanie wideorejestratora. A co za tym idzie, na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Wnętrze samochodu z wideorejestratorem w lusterku wstecznym

Jaki wideorejestrator do 200 zł?

Za wideorejestrator, który spełni nasze oczekiwania, wcale nie musimy wydawać kilkaset złotych. Ceny dobrych kamer samochodowych zaczynają się już od 59,99 zł. Nawet wideorejestratory z kamerą cofania kupisz za mniej niż 200 zł. Nie wierzysz? Sprawdź, jakie modele wideorejestratorów możesz kupić za około 60 zł, 100 zł i 150 zł.

Decydując się na jedną z tańszych kamer samochodowych, możemy wybierać spośród 2.4″ ekranów. Niestety rozdzielczość aparatów w takich wideorejestratorach jest nieco gorsza (3 Mpx). Mimo to, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nagrywać zdarzenia drogowe w jakości full HD. Oprócz tego dostępna jest funkcja zdjęć seryjnych. Dodatkowo kamera samochodowa w tej półce cenowej ma możliwość nagrywania dźwięku. A dzięki diodom IR także nagrywania po zmroku i w złych warunkach atmosferycznych. Co więcej, w przypadku braku zasilania wideorejestrator posiada zasilanie awaryjne w postaci wbudowanej baterii.

Za niecałe 100 zł jest do kupienia kamera samochodowa z czujnikiem ruchu. W kamerze zamontowany jest także czujnik grawitacyjny, czyli tzw. G-sensor. Dzięki danym z czujnika można dokładnie ustalić moment i kierunek zdarzenia. Jako jedyny z prezentowanych w tym artykule wideorejestratorów posiada czterokrotny zoom elektroniczny. Inne przydatne funkcje wideorejestratora, którego można kupić już za 97,99 zł:

 • nagrywanie w pętli,
 • tryb nocny, noktowizor,
 • przycisk blokady,
 • czujnik ruchu, czujnik grawitacyjny,
 • szybki i łatwy montaż,
 • automatyczne włączanie i wyłączanie.

Jaki wideorejestrator z kamerą cofania?

Od przybytku głowa nie boli, dlatego też na rynku dostępne są wideorejestratory z kamerą cofania. Wideorejestrator z kamerą cofania zwiększa Twoje bezpieczeństwo na drodze. A do tego taki zestaw wcale nie musi być drogi. Dzięki kamerze cofania nie tylko będziesz miał widok na to, co dzieje się z tyłu samochodu. Zyskasz także nieocenione wsparcie podczas parkowania lub w trakcie manewrów z ograniczonym polem widzenia. Poniżej przedstawiamy dwa rodzaje wideorejestratorów z kamerą cofania, które warto kupić.

Zacznijmy od wideorejestratora full HD 1080p z wyświetlaczem 4.0″ i kamerą cofania. Za 117,99 zł otrzymujemy tradycyjną kamerę główną w lepszej rozdzielczości 5 Mpx. Szeroki kąt widzenia, bo aż 170°, pozwala na nagrywanie obrazu sprzed maski i wokół niej. Dodatkowo wideorejestrator wyposażony jest w dodatkowe czujniki, m.in. czujnik ruchu i wstrząsu. Ten ostatni pozwala na wykrycie uderzenia i zapisanie nagrania, które później nie zostanie nadpisane. W zestawie znajduje się także wyżej wspomniana kamera cofania, którą montuje się w ramce tablicy rejestracyjnej. Kamera uruchamia się automatycznie za każdym razem po wrzuceniu biegu wstecznego. Podobnie jak główny wideorejestrator, kamera cofania działa także w nocy.

Drugą propozycją jest wideorejestrator Anytek N8 z kamerą cofania w lusterku. To wideorejestrator dostępny w sklepie krzymark.pl. Jest to wideorejestrator, który montuje się w miejscu lusterka wstecznego. Spokojnie, to urządzenie działa jako pełnowartościowe lusterko, więc nie musisz bać się ograniczonego pola widzenia. Lusterko posiada wbudowany wyświetlacz 4.3″, który emituje pogląd rejestrowanego obrazu na żywo. W tym modelu dostępne są 4 możliwości wyświetlania obrazu. Warto sprawdzić, jakie one są. Co więcej, ten wideorejestrator w lusterku posiada wbudowany mikrofon oraz głośnik. A dołączona kamera cofania to także kamera tylna, rejestrująca obraz zza samochodu. Koszt takiego wideorejestratora jest nieco większy, bo wynosi 144,59 zł.

Jeśli nie wiesz, jak wygląda montaż dołączonej kamery cofania koniecznie przeczytaj artykuł „Jak podłączyć kamerę cofania?”.

Wnętrze samochodu z uruchomioną kamerą cofania

Wideorejestrator – ile czasu nagrywa?

Współczesne wideorejestratory nagrywają filmy w różnych formatach wideo cyfrowego, np. AVI. Te nagrania z kolei są zapisywane na karcie pamięci (Micro SD). To właśnie karta pojemność karty pamięci decyduje o długości nagrywania kamery samochodowej. Pamiętaj, że optymalna pojemność karty pamięci to 32 GB. Zapewnia to nawet do 4 godzin nieprzerwanego nagrywania jazdy.

Jednak czy to oznacza, że dane z karty pamięci trzeba usuwać, co 4 godziny? Absolutnie nie! Istotną funkcją wideorejestratorów jest nagrywanie w pętli. Bez tego kamera samochodowa jest totalnie niepraktycznym gadżetem. Na czym więc polega nagrywanie w pętli? Otóż nagrywanie w pętli pozwala na automatycznie usuwane zapisanych już nagrań, gdy karta pamięci się zapełni. Inaczej mówiąc – nowe nagrania będą samoistnie zapisywane przy jednoczesnym kasowaniu poprzednich (tzw. nadpisywanie).

Podsumowanie

Coraz więcej kierowców decyduje się na montaż wideorejestratora w swoim samochodzie. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza jeśli poruszamy się po dużych miastach lub ruszamy w dalekie trasy. Obecnie natężenie ruchu jest tak duże, że niespodziewane wypadki zdarzają się zbyt często. Warto wtedy zadbać o dowód, który pomoże nam w udowodnieniu naszej niewinności.

A Ty? Jaki wideorejestrator kupisz dla siebie? Jakie funkcje kamery samochodowej uważasz za najbardziej przydatne? Napisz, czy zdecydowałeś się na zakup samego wideorejestratora. A może kupiłeś go razem w zestawie z kamerą cofania?.