Uchwyt na telefon do samochodu jest praktycznym gadżetem każdego kierowcy. Szczególnie przydatny w trakcie korzystania z nawigacji, podczas rozmów telefonicznych lub też podczas słuchania muzyki. Uchwyt samochodowy sprawi, że będziesz miał telefon zawsze pod ręką. Do tego taki uchwyt stanowi solidne zabezpieczenie dla smartfona przed upadkiem.

Uchwyt na telefon do samochodu możesz dowolnie zamontować na szybkie, kokpicie albo umieścić w kratce nawiewu. Do tego wyróżnia się uchwyty uniwersalne lub takie, które same dopasowują się do wielkości telefonu. Oto 5 podstawowych rodzajów uchwytów samochodowych, jakie możesz kupić:

 • uchwyt grawitacyjny
 • uchwyt magnetyczny
 • uchwyt z ładowarką indukcyjną
 • uchwyt na zagłówek
 • uchwyt na szybę

O tym, na co zwrócić uwagę wybierając uchwyt samochodowy, dowiesz się w dzisiejszym artykule. Sprawdź i zdecyduj, jaki uchwyt na telefon będzie dla Ciebie najlepszy.

Uchwyt grawitacyjny do telefonu

Uchwyt grawitacyjny to jeden z popularniejszych rodzajów uchwytów samochodowych. Wszystko ze względu na jego uniwersalność. Dwa solidne ramiona pod wpływem ciężaru telefonu dopasowują się do jego wielkości. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które korzystają z dwóch różnych telefonów. Uchwyt bowiem dostosowuje się do telefonów o szerokości od 6,3 cm do 8,8 cm. Jednak grubość telefonu nie może przekraczać 14 mm. Jakby tego było mało, uchwyt samochodowy grawitacyjny ma specjalne wycięcie. Dzięki niemu podłączenie ładowarki nigdy nie było tak łatwe. Co ciekawe, dostępne są także uchwyty samochodowe grawitacyjne z funkcją ładowania indukcyjnego. Najczęściej uchwyty grawitacyjne są montowane w kratce nawiewu.

Mężczyzna prowadzi samochód w deszczowy dzień

Uchwyt magnetyczny do telefonu

Magnetyczny uchwyt na telefon to kolejny rodzaj samochodowych uchwytów. Jedną z jego głównych zalet jest to, że pasuje do każdego urządzenia, nie tylko telefonu. Jednak pewnie zadajesz sobie pytanie, jak wygląda cały mechanizm takiego uchwytu. Otóż ten uchwyt do telefonu wyposażony jest w silny magnes, który przytrzymuje nawet ciężkie telefony. W zestawie wraz z uchwytem magnetycznym powinna znajdować się specjalna blaszka z klejem. Blaszkę przykleja się bezpośrednio do powierzchni urządzenia lub etui, w którym znajduje się telefon. Dzięki temu nasz smartfon bez problemu utrzymuje się na uchwycie magnetycznym.

Uwaga!

Magnesy umieszczone w uchwytach magnetycznych nie generują dużego pola magnetycznego. W związku z tym są całkowicie bezpieczne i nie mogą uszkodzić naszego smartfona.

Oprócz tego uchwyty magnetyczne posiadają elegancki i minimalistyczny design. Na rynku dostępne są uchwyty magnetyczne na telefon do samochodu w kolorze czarnym lub czarno-srebrnym. Sam zdecyduj, który podoba Ci się bardziej.

7 zalet, które ma uchwyt magnetyczny do telefonu

 1. Wytrzymałość – uchwyt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na korozję.
 2. Minimalizm – małe wymiary i niska waga zapewniają całkowity komfort użytkowania.
 3. Regulacja 360° – pozwala na pełen obrót i dopasowanie telefonu pod dowolnym dla siebie kątem.
 4. Prosta obsługa – telefon na uchwycie można umieścić jedną ręką. Wystarczy zbliżyć telefon do powierzchni uchwytu magnetycznego.
 5. Łatwy montaż – miejsce montażu uchwytu magnetycznego można zmienić w każdym momencie. A dodatkowo montaż w kratce wentylacyjnej nie rysuje jej powierzchni.
 6. Całkowita widoczność –  uchwyt nie rozprasza ani nie ogranicza widoczności kierowcy.
 7. Kompatybilność – uchwyt magnetyczny można zamontować w większości kratek nawiewu.

Uchwyt na telefon z ładowarką

O ile prostszym staje się nasz świat, jeśli wokół nie ma plączących się kabli. Dzięki uchwytowi na telefon do samochodu z ładowarką możesz w każdej chwili ładować swój telefon. Nie potrzebujesz do tego osobnej ładowarki ani dodatkowego kabla. Ładowanie indukcyjne polega na bezprzewodowym ładowaniu smartfona, gdy ten znajduje się w uchwycie. Jednak samą ładowarkę indukcyjną należy podpiąć do zapalniczki samochodowej, jako źródła zasilania.

Ciekawą propozycją jest uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną, który jest kompatybilny z telefonami od 4,5 do 6 cali. Brzmi świetnie? To nie wszystko. W zestawie znajduje się także niezbędny do ładowania kabel USB o długości 125 cm. A obrotowa głowica uchwytu zapewnia pełną regulację. Ten uchwyt montowany jest w kratce nawiewu wentylacyjnego. I dodatkowo charakteryzuje się eleganckim wyglądem.

Wskazówka!

Pamiętaj, żeby przed zakupem uchwytu z ładowarką indukcyjną upewnić się, że Twój telefon obsługuje standard Qi. Możesz to zrobić szukając informacji na stronie producenta lub w instrukcji obsługi. Jeśli Twój telefon nie posiada standardu Qi, możesz zakupić specjalny adapter do ładowania indukcyjnego.

Kobieta prowadzi auto z telefonem w uchwycie

Uchwyt na telefon na zagłówek do samochodu

Ten rodzaj montażu uchwytu samochodowego stanowi idealne rozwiązanie dla pasażerów. Szczególnie ci młodsi podróżnicy cenią sobie komfort oglądania bajek w trakcie długiej podróży.

Samochodowy uchwyt na zagłówek jest bardzo prosty zarówno w montażu, jak i w obsłudze. Prawidłowy montaż zapewni bezpieczne korzystanie, a także pozwoli na dowolne regulowanie uchwytem. Przykładowo uchwyt samochodowy za zagłówek marki Baseus ma możliwość obrotu 360°.

Uchwyty samochodowe na zagłówek mają jeszcze jedną istotną zaletę. Można ich używać nie tylko z telefonami, lecz także z tabletami. Należy tutaj zwrócić szczególną uwagę na wymiary urządzeń. Samochodowy uchwyt na zagłówek z wysięgnikiem marki Rock świetnie sprawdzi się do mniejszej elektroniki. Jego ramiona rozsuwają się od 4,5 do 10,5 cali. Natomiast większe wymiary, bo 4,7-12,9 cali, może zapewnić uchwyt samochodowy na zagłówek Baseus.

Jaki uchwyt na telefon do samochodu na szybę?

Uchwyt na telefon do samochodu na szybę powinien przede wszystkim stabilnie trzymać się do przyklejonej powierzchni. Stąd producenci oferują 2 typy montażu:

 1. Za pomocą piankowej taśmy 3M
 2. Za pomocą silnej przyssawki

Łatwy i szybki montaż zapewnia pełną stabilizację, która sprawi, że nasz uchwyt nie zmieni swojego położenia. Jest to szczególnie ważne podczas poruszania się po nierównej nawierzchni lub wyboistych drogach.

Montowanie uchwytu samochodowego na szybie (lub desce rozdzielczej) ma wielu zwolenników. Z tego względu, że poprzez takie umiejscowienie można mieć telefon stale w zasięgu wzroku. A do tego w żaden sposób nie ogranicza nam on pola widzenia. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy chcemy skorzystać z telefonu jako z nawigacji.

Uchwyt samochodowy montowany na szybie lub desce rozdzielczej może być magnetyczny, grawitacyjny, a nawet posiadać ładowarkę. To od Ciebie zależy, na jaki model się zdecydujesz. Jeśli wybierzesz uchwyt grawitacyjny ze wbudowaną ładowarką indukcyjną, zwróć uwagę na kilka szczegółów.

Telefon w uchwycie na szybę samochodu

3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę wybierając uchwyt na telefon na szybę

 1. Regulowane ramiona – dobrze by było, gdyby uchwyt na szybę był grawitacyjny. Regulowane ramiona same dostosują się do wielkości telefonu. Dzięki temu będzie można korzystać z jednego uchwytu, ale z kilku różnych modeli telefonów. Optymalna wielość telefonów powinna wynosić od 4,5 do 6 cali.
 2. Kabel USB – jeśli decydujesz się na uchwyt, który posiada ładowarkę indukcyjną, zobacz, czy zestaw zawiera dodatkowe akcesoria. Kabel USB przy tym rodzaju uchwytu jest niezbędny. Pamiętaj także, żeby kabel nie był zbyt krótki. Odpowiednia długość kabla to około 100-125 cm.
 3. Obrotowa głowica – dzięki obrotowej głowicy uchwyt można dowolnie ustawić. Zapewnia to bardzo dużą wygodę oraz swobodę użytkowania. Sam decydujesz o tym, pod jakim kątem zamontujesz swój telefon.

Podsumowanie

Dzięki uchwytom na telefon do samochodu podróżowanie stało się w pełni komfortowe. Spośród kilku rodzajów uchwytów do samochodu możesz wybrać taki, który będzie idealny dla Ciebie. Sprawdź jaki uchwyt samochodowy możesz kupić na krzymark.pl. W ofercie mamy również ładowarki samochodowe.

Jeżeli preferujesz minimalistyczny wygląd, zdecyduj się na magnetyczny uchwyt montowany w kratce nawiewu. Natomiast jeśli często korzystasz z nawigacji, sugerujemy, żebyś kupił uchwyt na telefon do samochodu na szybę. Wybierając uchwyt do telefonu, sprawdź przed zakupem, jakie rozmiary urządzeń będą z nim kompatybilne.

Napisz w komentarzu, jaki i dlaczego akurat taki uchwyt samochodowy wybierasz dla siebie. Które uchwyty samochodowe są najlepsze?