Notatnik elektroniczny to super rozwiązanie dla osób, które na co dzień robią wiele notatek. A także dla osób, które lubią być na bieżąco z elektronicznymi nowinkami. W uproszczeniu można przyjąć, że notatnik elektroniczny to urządzenie, które działa na podobnej zasadzie, co znikopis. Z pewnością wielu z nas pamięta ten gadżet ze swojego dzieciństwa. Jednak notatnik elektroniczny to zdecydowanie bardziej zaawansowany mechanizm.

Zatem czym notatnik elektroniczny wyróżnia się na rynku? W tym artykule dowiesz się, jak działa i do czego może służyć notatnik elektroniczny. Poznasz również kilka powodów, dla których warto kupić notatnik elektroniczny.

Jak działa notatnik elektroniczny?

Jak wyżej wspomniano – notatnik elektroniczny działa podobnie jak znikopis. Za pomocą rysika (lub palca) można sporządzić szybką i czytelną notatkę, a następnie łatwo ją usunąć. Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć przycisk do usuwania zapisu, a notatka zostanie natychmiastowo wymazana. W efekcie ekran notatnika elektronicznego będzie ponownie czysty i gotowy do ponownego użycia.

Elektroniczny notatnik jest zasilany bateryjnie. Co ciekawe, po wyjęciu ze środka baterii, na ekranie notatnika nadal można pisać. Wyjęcie baterii spowoduje jedynie to, że wymazanie tekstu bądź rysunku nie będzie możliwe. Większość notatników elektronicznych można kupić od razu w zestawie z baterią. Oprócz tego w skład takiego zestawu mogą wchodzić także dodatkowe akcesoria: rysik, linijka, podkładka pod myszkę.

Czarny notatnik elektroniczny z oznaczonymi elementami

Notatnik elektroniczny – zastosowanie

Warto także zwrócić uwagę na to, że notatniki elektroniczne występują w różnych rozmiarach i kolorach. I tak oto można wybierać spośród notatników elektronicznych o przekątnej ekranu 8,5″, 10,5″, a nawet 12″. Jest to super opcja, z której wyjaśnieniem śpieszymy już w kolejnym akapicie.

To, że notatnik elektroniczny występuje w kilku rozmiarach daje całe spektrum możliwości. Wystarczy, żebyś dopasował wielkość notatnika do swoich potrzeb. A więc notatnik elektroniczny to bardzo wszechstronne urządzenie, które może służyć nie tylko do notatek, ale też:

 • do szkicowania i rysowania
 • do tworzenia listy zakupów
 • jako pomoc w nauce
 • w szkole i na uczelni
 • na różnego rodzaju spotkaniach (w tym biznesowych)
 • do wykonywania prostych obliczeń matematycznych
 • jako motywator, na którym codziennie można zapisać inną sentencję
 • do komunikowania się z domownikami – tablica ogłoszeń
 • jako designerskie wyposażenie pomieszczeń
 • jako zabawka interaktywna

Wielozadaniowość notatnika elektronicznego objawia się też w tym, że może z niego korzystać cała rodzina. A szczególnie ci najmłodsi, bo notatnik elektroniczny to także świetna zabawa dla dzieci! Nie wierzysz? Spójrz, na ile jeszcze sposobów możesz wykorzystać notatnik elektroniczny.

Podczas zabawy z dzieckiem możesz użyć notatnika elektronicznego jako interaktywnej zabawki. Posłuży on świetnie przy nauce pisania, liczenia, a także podczas grania w kółko i krzyżyk. Zwróć uwagę, że gdy planujesz zakup notatnika elektronicznego z myślą o dziecku, warto zdecydować się na notatnik elektroniczny w kolorze czerwonym. Intensywny kolor pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka. Dodatkowo wszechstronność oraz niewielkie rozmiary notatnika elektronicznego sprawią, że sprawdzi się także dla starszych dzieci bądź nastolatków. Ponieważ łatwo można go zapakować do plecaka lub torby i wziąć ze sobą do szkoły.

Jaki notatnik elektroniczny wybrać?

Otóż jeśli jesteś osobą niezdecydowaną i przed zakupem notatnika po prostu się wahasz, wybierz mały notatnik elektroniczny 8,5″. W ten sposób nie przepłacisz i rozsądnie wydasz swoje pieniądze. Ten rozmiar notatnika dobrze sprawdzi się np. podczas tworzenia listy zakupów. Jednak jeśli jesteś już zdecydowany, a do tego robisz dość obszerne notatki, wybierz większy notatnik elektroniczny 10,5 cala. Taki notatnik możesz przytwierdzić do lodówki i komunikować się z całą rodziną. Z kolei dla osób wykonujących szkice lub inne rysunki polecamy notatnik elektroniczny 12″, który mogą wykorzystać także jako tablet do rysowania. Większa powierzchnia i dodatkowe akcesoria zapewnią spory wachlarz rysowniczych możliwości.

Kobieta z synem używają notatnika elektronicznego

10 powodów, żeby kupić notatnik elektroniczny

 1. Zmniejszenie zużycia papieru – pisanie w notatniku elektrycznym znacznie ogranicza ilość zużywanych kartek i karteczek samoprzylepnych. Świadomie wpasuj się do nowego ekotrendu i bądź elementem zrównoważonej gospodarki leśnej.
 2. Możliwość szybkiego usunięcia zapisu – wystarczy wcisnąć jeden guzik, żeby momentalnie usunąć wszystkie zapiski z notatnika. Jest to wygodne i przede wszystkim szybkie rozwiązanie.
 3. Urządzenie wielokrotnego użytku – zapomnij o generowaniu kolejnych elektrośmieci. Notatnik elektroniczny można zapisywać i wymazywać dowolną ilość razy, bez limitu. Od czasu do czasu wystarczy tylko wymienić baterię.
 4. Wspieranie rozwoju dziecka – notatnik elektroniczny to gadżet, który sprawi, że dziecko nauczy się nowych rzeczy. Nauka liczenia, poznawanie nowych kształtów i liter staną się o wiele ciekawsze z jego pomocą.
 5. Niska cena zakupu i eksploatacji – wystarczy niecałe 25 zł, żeby móc cieszyć się nowym elektronicznym notatnikiem. To prawie taki sam koszt, co zakup grubszego notesu. Natomiast koszt wymiany baterii jest praktycznie znikomy.
 6. Występowanie w różnych rozmiarach i kolorach – sam zdecyduj, która wielkość notatnika elektronicznego będzie dla Ciebie odpowiednia. Wybieraj spośród ekranów 8,5″, 10,5″ lub 12″. Także kolor notatnika dopasuj do swojego gustu.
 7. Możliwość kupienia w zestawie z dodatkowymi akcesoriami – standardowe wyposażenie notatnika elektronicznego to rysik i przycisk do wymazywania. A oprócz tego na rynku dostępne są zestawy z linijką i podkładką pod myszkę.
 8. Szerokie zastosowanie – wszechstronność tego urządzenia przejawia się tym, że możesz go używać w domu, pracy, szkole lub po prostu na mieście. Notuj, twórz i sporządzaj listy, a nawet łagodnie oswajaj swoje dziecko ze współczesną elektroniką.
 9. Małe wymiary i niska waga – przykładowe wymiary notatnika elektronicznego 8,5″: wysokość 22,8 cm, szerokość 14,7 cm, a grubość to zaledwie 0,5 cm. Zatem można go włożyć nawet do torebki lub plecaka i nawet tego nie odczuć.
 10. Brak potrzeby dodatkowego zasilania – notatnik elektroniczny jest zasilany tylko i wyłącznie jedną baterią. Nie potrzebujesz dodatkowego akumulatora, który trzeba ładować. Wystarczy, tylko żebyś po zużyciu baterii wymienił ją na nową.

Notatnik elektroniczny – cena

Na samym końcu warto dowiedzieć się, ile kosztuje notatnik elektroniczny. Otóż kwestia ceny może być dla niektórych zaskoczeniem. Ponieważ czarny notatnik elektroniczny do rysowania 8,5″ można kupić już od 24,21 zł. Natomiast notatnik w kolorze czerwonym kosztuje 24,48 zł. W zależności od parametrów takiego notatnika, a także od dołączonych akcesoriów, cena może wzrosnąć. Jedne z droższych notatników kosztują nawet 69,99 zł. Za 61,05 zł otrzymasz zestaw składający się z białego notatnika elektronicznego z rysikiem. Wielkość takiego notatnika to 12 cali. A w komplecie dołączona jest podkładka pod myszkę 2w1 wraz z linijką. Z kolei nieco mniejszy, bo mający 10,5 cala notatnik elektroniczny to koszt 49,99 zł. Jednak ten zestaw sprzedawany jest bez dodatkowych akcesoriów. Prawda, że zadziwiające są ceny notatników elektronicznych?

Podsumowanie

Notatnik elektroniczny jest dla Ciebie, jeśli jesteś osobą, która chce ograniczyć zużycie papieru. A także wymyślać wciąż nowe, kreatywne zabawy z dzieckiem. To nowoczesne rozwiązanie wprowadzi Cię w zupełnie inny wymiar sporządzania szybkich notatek.
W jakiej formie tworzysz swoje notatki? Jesteś zagorzałym fanem ołówka i papieru? A może uważasz, że notatnik elektroniczny to świetny gadżet wspierający rozwój dziecka? Daj znać w komentarzu czy zdecydujesz się na zakup notatnika elektronicznego.