Nowoczesne komputery osobiste i stacjonarne są wypuszczane na rynek bez napędu optycznego. Sprawia to, że urządzenia są mniejsze, tańsze, ale również pozbawione, np. funkcji odtwarzania CD. Jednak jest na to sposób – wystarcz dokupić napęd zewnętrzny do laptopa. Zobacz, jak łatwo możesz podłączyć napęd optyczny do laptopa bez ingerencji w jego wnętrze.

Dla kogo napęd optyczny zewnętrzny?

Wydawać by się mogło, że płyty CD już dawno odeszły do lamusa. Nic bardziej mylnego! Mimo, że dziś można przechowywać dane na pendrive’ach lub w chmurze, to nadal trudno wyobrazić sobie życie bez tradycyjnych płyt CD. Dlatego napęd zewnętrzny do laptopa to gadżet nie tylko dla graczy i informatyków. Świetnie sprawdzi się także u kierowców, którzy kochają prowadzić przy swoich ulubionych piosenkach. Jednak ich radio samochodowe posiada wejście tylko na płyty CD. I jedynym wyjściem  na słuchanie ulubionej muzyki jest wrzucenie muzyki z laptopa na CD. A może jesteś jedną z tych osób, która koniecznie chce zobaczyć zgrane na płytkę zdjęcia z wakacji? W takim razie napęd optyczny jest właśnie dla Ciebie.

Dwie płyty CD leżą na stole

4 fakty o napędzie zewnętrznym do laptopa

Po pierwsze – napęd zewnętrzny pasuje do wszystkich laptopów i komputerów stacjonarnych.

Po drugie – napęd zewnętrzny pasuje również do mniejszych urządzeń, np.: notebooków i tabletów.

Po trzecie – napęd zewnętrzny obsługuje wszystkie systemy operacyjne.

Po czwarte – napęd optyczny, jako urządzenie zewnętrzne nie wymaga profesjonalnej instalacji, wystarczy podpiąć za pomocą kabla do laptopa i wypiąć kiedy już nie będzie potrzebne.

By móc odczytywać lub nagrywać płyty CD/DVD, wystarczy podłączyć napęd zewnętrzny do komputera. Po podłączeniu możliwe jest także bootowanie systemu z płyt CD/DVD. Brzmi świetnie? Zobacz, co jeszcze możesz zrobić z nowym napędem zewnętrznym do laptopa.

Do czego przyda się napęd zewnętrzny?

 1. Instalowanie nowych programów
 2. Odtwarzanie filmów
 3. Przenoszenie danych na twardy dysk
 4. Przeglądanie zdjęć
 5. Uruchomienie gier z płyt CD
 6. Słuchanie muzyki
 7. Opróżnianie dysku ze zbędnych plików

Jak wygląda napęd zewnętrzny do laptopa?

Czarne, eleganckie wykończenie urządzenia sprawia, że świetnie wpasuje się w biurowe i domowe wnętrze. W żaden sposób nie rażąc wyglądem, nie rzucając się w oczy, a co najważniejsze nie zajmując dużo miejsca. Śmiało możesz położyć napęd zewnętrzny zarówno w biurze, jak i na domowym biurku. Jednak elegancki wygląd nie jest jego największą zaletą.

Napęd optyczny do laptopa to płaski produkt typu SLIM. W związku z tym, że jest mały i lekki możesz zabrać go ze sobą zawsze tam gdzie będzie Ci potrzebny. Co więcej, napęd zewnętrzny od spodu wyposażony jest w gumowe nóżki, które zapobiegają uszkodzeniom powierzchni i ślizganiu.

Nagrywarka do laptopa na białym tle

Parametry napędu optycznego zewnętrznego do laptopa

Napęd zewnętrzny do laptopa jest banalnie prosty w obsłudze. Ponieważ nagrywarka działa w systemie Plug&Play. Wystarczy wyjąć urządzenie z pudełka i podłączyć do laptopa za pomocą kabla USB. Możesz to zrobić na kilka sposobów, m.in. poprzez interfejs USB 3.0, 2.0, 1.1 (ten pierwszy jest znacznie szybszy). I to wszystko – napęd zewnętrzny jest gotowy do pracy.

Funkcje napędu optycznego:

 • Odczytywanie następujące rodzaje nośników: CD-ROM, DVD-ROM, CD-RW, DVD+, CDRW, DVDRW
 • Nagrywanie wszystkich płyt CD, CD-RW, DVD, DVD-RW
 • Bootowanie systemu z płyt CD lub DVD

Złącza i przyciski napędu optycznego:

 • Złącze transmisji danych
 • Wejście DC Power
 • Przycisk wysunięcia tacki
 • Dioda LED

W zestawie oprócz samego napędu zewnętrznego do laptopa otrzymujesz: kabel USB do transmisji danych, kabel USB do zasilania, a także instrukcję obsługi. Wszystkie elementy są zapakowane w kartonowe opakowanie, które już jutro może być u Ciebie. Wejdź do sklepu krzymark.pl i zamów.