Przebywanie w wysokich temperaturach znacząco obniża komfort i wpływa na złe samopoczucie. Ale spokojnie, przenośna klimatyzacja przyjemnie Cię ochłodzi. Proste mini klimatyzatory USB w łatwy sposób pomogą obniżyć temperaturę i zwiększą przepływ powietrza. W dodatku to jedne z tańszych sprzętów AGD dostępnych na rynku. Posiadają także wachlarz dodatkowych funkcji, m.in. wpływają na lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach.

Chcesz kupić przenośny klimatyzator, ale nie wiesz, które urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź nasz ranking klimatyzatorów. Dowiesz się, jaki przenośny mini klimatyzator wybrać.

Jaki klimatyzator do domu?

Dobry klimatyzator do domu powinien być efektywny, cichy i tani w eksploatacji. Najpierw, przed jego zakupem, należy ustalić wielkość pomieszczenia, a następnie dobrać odpowiednio wydajny model. Ponadto tego typu regulatory temperatury są łatwe w montażu. Tak naprawdę można ich używać zaraz po wyciągnięciu z pudełka. A do ułatwienia sterowania dołączane są także piloty do klimatyzacji.

Jednak klimatyzatory różnią się od siebie nie tylko parametrami, ale także wyglądem. Z reguły jest to niewielkich rozmiarów sprzęt AGD. Część z nich to małe, kwadratowe urządzenia, a inne są szerokie i podłużne. Z tego względu do dużych pomieszczeń sprawdzi się nieco większy mobilny klimatyzator. Natomiast do ochładzania przestrzeni osobistej wystarczy mini klimatyzator USB.

Jaki klimatyzator na 40 m²?

Przenośny regulator temperatury, który poradzi sobie na 40 m², powinien być wydajny. Moc przenośnego klimatyzatora trzeba dobrać do wielkości pomieszczenia. Moc 2800 W wydaje się w tym przypadku optymalną wartością. Dobrze by było, gdyby przy tym przenośny klimatyzator okazał się energooszczędny. Warto rozejrzeć się za klimatyzatorem w klasie energetycznej A+, żeby za bardzo nie nadwerężyć domowego budżetu.

Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest poziom hałasu emitowany przez klimatyzator. Bardzo często na rynku można spotkać przenośne klimatyzatory z poziomem hałasu do 64 dB. W przypadku, gdy klimatyzator umieszczony jest w salonie, czy też w biurze nie sprawia to kłopotu. Jednak w sypialni lub w pokoju dziecka dźwięk przepływu powietrza będzie dość irytujący. W związku z tym do sypialni najlepiej wybrać taki klimatyzator z poziomem głośności około 20 dB.

Większość przenośnych klimatyzatorów do domu posiada 3-stopniowy zakres regulacji temperatur. A niektóre modele wyposażone są nawet w tryb automatyczny. Do tego dochodzą także prozdrowotne „skutki uboczne”. Ponieważ wiele klimatyzatorów to także nawilżacze i oczyszczacze powietrza sprawdzające się szczególnie dobrze u alergików.

Klimatyzator na biurko

Denerwują Cię wielkie i głośne wiatraki? W dodatku masz wrażenie, że Twój wiatrak w ogóle nie chłodzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to przenośny mini klimatyzator na biurko.

Mini klimatyzator przenośny na USB w przeciwieństwie do tradycyjnych wiatraków jest lekki i kompaktowy. Dlatego bez problemu można go postawić w salonie, w sypialni czy też w biurze. Air cooler sprawdzi się po prostu w każdym pomieszczeniu. W dodatku ma przemyślany, nowoczesny design, a niektóre modele są podświetlane nawet 7 różnymi kolorami.

Mini klimatyzator USB nazywany jest też klimatyzatorem osobistym. Jest w stanie schłodzić ok. 15 m², czyli najbliższą przestrzeń. Oprócz tego należy pamiętać, że jest to klimatyzator 3w1. Ponieważ air cooler jednocześnie schładza powietrze, oczyszcza je i nawilża. Wszystko to można dostosować do indywidualnych potrzeb za pomocą 3 trybów prędkości pracy.

Przenośny mini klimatyzator to idealne urządzenie do domu i do ogrodu. Jest przenośny, więc w każdej chwili można go zabrać ze sobą na taras lub na zewnątrz. Wystarczy podłączyć kabel USB do laptopa albo powerbanku. Czas pracy klimatyzatora wynosi aż 8 godzin.

Jak działa klimatyzator przenośny?

Mini klimatyzator USB to urządzenie, które chłodzi powietrze za pomocą wody. Z tego względu nie jest wyposażony w rurę odprowadzającą ciepłe powietrze jak w przypadku standardowych klimatyzatorów. Przepływ powietrza następuje przez filtr albo specjalną wkładkę, które mają stały dostęp do zbiornika z wodą. Zbiornik klimatyzera należy regularnie napełniać. Warto wiedzieć, że podczas wyższych temperatur lepiej sprawdzi się woda z lodówki lub z kostkami lodu.

Działanie klimatyzatora USB jest bardzo proste. Krótko mówiąc, jego działanie polega na wypuszczaniu chłodnego powiewu, który daje uczucie orzeźwienia. Jak do tego dochodzi? Air cooler najpierw zasysa gorące powietrze, a następnie przepuszcza je przez mokry filtr. W ten sposób reguluje temperaturę powietrza, tym samym zwiększając jego wilgotność.

Przenośny mini klimatyzator to idealne rozwiązanie w upalne dni. Szczególnie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na wyprowadzenie rury klimatyzatora na zewnątrz. A także dla alergików, ponieważ mini klimatyzator USB oczyszcza powietrze i pozbywa się wielu alergenów. W dodatku te przenośne urządzenia są o wiele tańsze i zapewniają wysoką wydajność.

Pilot do klimatyzacji

Przenośny klimatyzator łatwo ustawić w domu w dowolnym i wygodnym miejscu. Jednak co zrobić, gdy klimatyzator umieszczony jest wysoko pod sufitem lub w trudno dostępnym zakamarku? Na ten problem najczęściej narażeni są pracownicy biurowi, którzy skarżą się na brak możliwości sterowania klimatyzacją. Dlatego najlepiej wyposażyć się w pilot do klimatyzacji.

Uniwersalny pilot do klimatyzacji współpracuje z większością dostępnych modeli klimatyzacji.

Za pomocą pilota można w łatwy sposób ustawić odpowiednią temperaturę, a także przepływ powietrza. Niektóre piloty posiadają dodatkowe funkcje, np. możliwość ustawienia czasu pracy klimatyzacji. Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup pilota z ekranem LCD, na którym wszystkie informacje będą bardzo czytelne.

Co więcej, do każdego pilota dołączona jest lista kompatybilnych modeli klimatyzacji. Na tej samej liście znajdują się kody służące do zaprogramowania pilota. Jednak co zrobić, gdy model klimatyzacji nie znajduje się na liście? Bez problemu można spróbować zaprogramować pilot automatycznie.

Pilot do klimatyzacji

Mini klimatyzator – 8 powodów, żeby go kupić

Najlepszym rozwiązaniem, żeby znaleźć wytchnienie w te upalne dni, jest zakup klimatyzatora. Sprawdź, dlaczego warto kupić mini klimatyzator USB.

  • Obniża temperaturę o kilka lub nawet kilkanaście stopni.
  • Dobrze wpływa na zdrowie – nawilża i oczyszcza powietrze.
  • Szybki i nieskomplikowany montaż – mini klimatyzator USB nie wymaga wyprowadzenia żadnej rury.
  • Jest bardzo mobilny – w każdej chwili można przenieść go w dowolne miejsce.
  • Energooszczędny dzięki ładowaniu na USB – można podpiąć go do portu USB w powerbanku.
  • Designerski wygląd – małe rozmiary i wbudowane oświetlenie.
  • Niska cena – koszt regulatora temperatury to niecałe 50 zł.
  • Tanie serwisowanie – mini klimatyzator łatwo przetransportować do serwisu.

Podsumowanie

Piękna, słoneczna pogoda to zazwyczaj powód do radości. Jednak długotrwałe upały źle wpływają na nasze samopoczucie. To właśnie zmęczenie wysoką temperaturą doskwiera nam najczęściej. Na ratunek przychodzi klimatyzator przenośny. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Pamiętaj, tylko żeby dobrać odpowiednią moc klimatyzatora do wielkości pomieszczenia. Jaki klimatyzator przenośny wybierzesz dla siebie?