Gdy podejrzewasz, że ktoś Cię obserwuje, zapewne masz ku temu powody. Możesz czuć się obserwowany zarówno we własnym domu, jak i w pracy czy innej przestrzeni. Szczególnie, że dobra mini kamera szpiegowska jest obecnie łatwo dostępna. Można zamówić ją, chociażby w Internecie. Dlatego też coraz więcej ludzi decyduje się na montaż ukrytej mini kamery. Jedni robią to dla własnego bezpieczeństwa. Drudzy… no właśnie – mogą świadomie lub celowo naruszać naszą prywatność. Nie martw się. Tak samo łatwo jak ktoś może kupić kamerę szpiegowską, tak Ty równie łatwo możesz kupić wykrywacz podsłuchów i kamer w dodatku laserowy. Jeśli jednak nie chcesz ponosić kosztów – przeczytaj nasz poradnik. Jak znaleźć ukrytą kamerę w domu – o tym w dzisiejszym artykule. Sprawdź, czy ktoś Cię podgląda.

Wykrywacz podsłuchów i kamer – aplikacja na telefon

To, że nie dysponujesz specjalistycznym sprzętem do wykrywania kamer i podsłuchów, wcale nie oznacza, że nie jesteś w stanie ich wykryć. Wystarczy, że posiadasz smartfon i odrobinę miejsca w pamięci na nową aplikację. Aplikację do wykrywania kamer i podsłuchów możesz pobrać ze sklepu Google Play dla Androida lub w App Store dla systemu iOS.

 

Aplikacje na Androida do wykrywania podsłuchów i kamer

 • Hidden Camera Detector Gold
 • Glint Finder
 • Hidden camera detector – Spy camera Finder

Aplikacje na iPhone do wykrywania podsłuchów i kamer

 • Hidden Camera Detector
 • Spy Hidden Camera Detector
 • Hidden Spy Camera Finder

Telefon z aplikacją do wykrywania kamer

Aplikacje do wykrywania ukrytych kamer zazwyczaj korzystają z wbudowanego w smartfonie czujnika magnetycznego (magnetometru). W związku z tym, przed pobraniem aplikacji warto sprawdzić, czy nasz telefon posiada ten czujnik. Z pewnością detekcja ukrytych kamer i podsłuchów będzie bardziej skuteczna.

Korzystanie z aplikacji do wykrywania mini kamer szpiegowskich jest bardzo proste. Wystarczy zainstalować i otworzyć aplikację na smartfonie. A następnie skanować telefonem pomieszczenie. Gdy aplikacja wykryje zmiany w polu magnetycznym, od razu da nam znać. W zależności od aplikacji może to być:

 • krótki komunikat wizualny
 • sygnał dźwiękowy

Poniżej przedstawiamy przykładową instrukcję korzystania z aplikacji „Hidden Spy Camera Finder”.

Instrukcja – Aplikacja do wykrywania podsłuchów i kamer

 1. Pobierz aplikację z App Store, a następnie zainstaluj ją.
 2. Przejdź do ekranu głównego i otwórz aplikację.
 3. Po otwarciu zaakceptuj politykę prywatności.
 4. Kolejno stuknij w ekran w Start Detection.
 5. Aplikacja rozpocznie skanowanie.
 6. Zbliż telefon do podejrzanych przedmiotów lub miejsc.
 7. Na końcu aplikacja pokaże, ile ukrytych kamer zlokalizowała.
 8. Po skanowaniu kliknij Viev Results, żeby zobaczyć pełen raport. Uwaga! Ta opcja będzie wymagała dodatkowej opłaty.

Wykrywacz kamer – darmowy sposób

Oczywiście nie wszystkie aplikacje wymagają dodatkowych opłat. Pamiętaj zatem, że możesz także skorzystać z aplikacji, które już są zainstalowane na Twoim telefonie. Jako wykrywacz ukrytych kamer może posłużyć Ci aplikacja Aparat, którą ma każdy współczesny smartfon. Aparat cyfrowy jest w stanie wychwycić podczerwień, którą emitują niektóre mini kamery szpiegowskie. Jak to zrobić?

3 kroki do znalezienia ukrytej kamery

Krok 1: Włącz aplikację Aparat w trybie aparatu fotograficznego.
Krok 2: Skanuj aparatem tam, gdzie spodziewasz się, że jest ukryta kamera szpiegowska.
Krok 3: Gdy na ekranie telefonu zauważysz delikatne światło, oznacza to, że w tym miejscu ukryta jest kamera.

Uwaga! Nie wszystkie smartfony mają funkcję wykrywania podczerwieni. Jeżeli nic nie znalazłeś, spróbuj użyć przedniej kamerki. Ewentualnie skorzystaj dla pewności z innego telefonu.

Dłoń trzyma telefon z uruchomionym aparatem

Podsumowanie

Często miejsca, w których może być ukryta kamera, są po prostu prozaiczne. Dlatego kultowe ukrywanie kamery szpiegowskiej w pluszowym misiu i innych zabawkach to nie jedyna możliwość. Ze względu na ten fakt, szukając ukrytej kamery, zwróć uwagę na półkę z książkami lub zegar wiszący na ścianie. Z pewnością przyjrzyj się dokładnie zainstalowanym żarówkom i czujnikom dymu. Oprócz tego sprawdź wszystkie urządzenia elektroniczne, które mogą być „podejrzane”.

Czy aplikacja na telefon pomogła Ci odnaleźć ukrytą kamerę? A może znasz inne sposoby na to, żeby ludzie przestali obserwować nas bez naszej zgody? Jeśli tak, napisz koniecznie w komentarzu, co o tym myślisz. Niech Twoje wskazówki będą cenną radą dla innych.