Suche powietrze w pokoju może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Mogą pojawić się m.in. problemy związane z infekcjami gardła, chore zatoki, a także problemy ze snem i efektywnym wypoczynkiem. Z tego powodu tak ważne jest utrzymywanie odpowiedniej wilgotności powietrza w pokoju i w całym domu. Z tego artykułu dowiesz się, jak nawilżyć powietrze w pokoju – przeczytaj koniecznie.

Suche powietrze w pokoju – Poznaj najlepszy sposób na nawilżanie powietrza

Właściwa wilgotność w pokoju ułatwia oddychanie i poprawia jakość powietrza. Dlatego chcąc pozbyć się suchego powietrza w pokoju, warto zdecydować się na profesjonalne urządzenie, jakim jest nawilżacz powietrza. Ten niepozorny sprzęt łączy w sobie wiele unikatowych cech, których nie da osiągnąć się domowymi sposobami. Nie dosyć, że nawilżacz powietrza jest zakupem na lata i ma długotrwałe działanie, to jeszcze można nim łatwo kontrolować poziom nawilżenia powietrza w pokoju. Zatem najlepszy sposób na nawilżanie powietrza to korzystanie z nawilżaczy powietrza. Wybór jest duży. Przed zakupem warto sprawdzić ranking nawilżaczy powietrza, aby kupić najlepszy pod względem wydajności, wyglądu i dodatkowych funkcji. Inny nawilżacz powietrza sprawdzi się w salonie, inny w biurze, a jeszcze inny w pokoju dziecka.

Do pokoju dziennego można wybrać nawilżacz powietrza o mocy 3 W i pojemności 130 ml. Jego designerski kształt oraz drewniana faktura z pewnością wpasują się w każde wnętrze. Wspomniany drewniany nawilżacz powietrza jest nawilżaczem ultradźwiękowym. Dzięki niemu można nawilżyć powietrze, ale i udekorować salon.

Nawilżacz powietrza 3w 130ml

Kolejnym popularnym modelem jest  nawilżacz powietrza LED – podświetlany (7 kolorów), który cechuje się nieco większą pojemnością, bo aż 300 ml. Do tego jest podświetlany 7 różnymi kolorami, przez co może także pełnić funkcję lampki nocnej. Dodatkowo oba te nawilżacze powietrza mają funkcję aromaterapii. Wystarczy dodać kilka kropel ulubionego zapachu, by się zrelaksować.

Jak nawilżyć powietrze w pokoju dziecka?

W pokoju dziecka najlepiej sprawdzi się taki nawilżacz powietrza, który ma ciekawy kształt, kolor – wzór, który spodoba się dziecku. Dlatego też dobrym pomysłem będzie kupno Mini Nawilżacza Powietrza Miś Polarny.

Jest to nawilżacz o pojemności 280 ml, co pozwala na 12 godzin pracy w trybie ciągłym lub nawet 20 godzin w trybie przerywanym. Świetnie więc zadba o wilgotność powietrza w pokoju dziecka. Dzięki niemu raz na zawsze zapomnisz o suchości powietrza w pokoju u pociechy.

Mini nawilżacze powietrza w kształcie misia polarnego

Ponadto nawilżacz powietrza w kształcie misia polarnego jest lekki, bo waży zaledwie 204 g. A do tego cechuje się małym rozmiarem (15,5×7,8×7,8 cm). Z tego względu można go postawić praktycznie wszędzie, a pomysłowy design będzie stanowił dopełnienie wystroju.

Dlaczego akurat ten nawilżacz powietrza będzie dobrym wyborem do pokoju dziecka? Otóż wszystko przez niezwykle prostą obsługę. Całe sterowanie nawilżaczem wykonuje się za pomocą jednego przycisku. Nawilżacz jest także wyposażony w dodatkowe oświetlenie, dzięki któremu nie tylko będzie można sprawdzić poziom wody w nocy, ale także przykuć uwagę dziecka lub posłużyć jako lampka nocna. W zestawie znajduje się również wentylator, który można podłączyć do gniazda USB w laptopie.

Nawilżacz powietrza można ładować za pomocą:

  • ładowarki sieciowej USB,
  • laptopa,
  • powerbanku.

Podsumowanie

Użycie nawilżacza powietrza jest przydane w ciągu całego roku, a zwłaszcza w okresie grzewczym. Jest to najlepsza metoda do optymalizacji wilgotności powietrza w pokoju. Spośród szerokiej oferty nawilżaczy powietrza każdy znajdzie odpowiednie dla siebie urządzenie. W wyborze pomoże Ci też nasz artykuł Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Co jest dla Ciebie najważniejsze podczas poszukiwania nawilżacza powietrza?