Mini kamera szpiegowska jest szczególnie przydatna, gdy najzwyczajniej komuś nie ufamy. Możemy sprawdzić nową nianię lub współmałżonka – po prostu zdobyć dowody na czyjąś nieuczciwość. Instalacja kamery to również dobry pomysł, gdy planujemy urlop. Dzięki niej możemy podglądać czy, np. nie doszło do włamania. Jeśli jednak mini kamera szpiegowska ma spełniać swoją funkcję, trzeba ukryć ją w odpowiednim, niewidocznym miejscu. Przeczytaj poradnik i dowiedz się, które miejsce będzie najlepsze, żeby ukryć kamerę szpiegowską.

  1. Zabawki dla dzieci – najpopularniejszym miejscem na ukrycie kamery szpiegowskiej jest pluszowy miś. Z tego względu, że bardzo łatwo rozpruć szwy, zamontować kamerkę i z powrotem zaszyć zabawkę. Pamiętaj, żeby dobrze zamaskować kamerę okiem pluszaka lub guzikiem.
  2. Żarówka – możesz ją zamontować w domu, biurze czy barze. Wszędzie tam, gdzie kompatybilny jest standardowy gwint E27. Żarówka z kamerą sprawdza się wszędzie i o każdej porze. A to wszystko za sprawą diod LED, które umożliwiają nagrywanie obrazu nawet w nocy. Zobacz jak działa żarówka z kamerą.
  3. Ubrania – przytwierdzając kamerę szpiegowską do ubrań, należy szczególnie zwrócić uwagę na mocowanie. Oprócz dołączonego do kamery zestawu spinek montażowych warto jeszcze wspomóc się taśmą klejącą. Obklej taśmą kamerę i całe okablowanie, by dodatkowo zabezpieczyć kamerę.
  4. Rośliny – kamerę szpiegowską można ukryć zarówno w samej roślinie, jak i w doniczce. Ważne jest, żeby roślina charakteryzowała się bujnymi liśćmi. Wtedy zdecydowanie łatwiej ukryć kamerę szpiegowską i nie potrzeba do tego skomplikowanego sprzętu. Uwaga, tutaj najlepiej sprawdzą się sztuczne rośliny.
  5. Regał – to kolejne świetne miejsce do ukrycia kamery szpiegowskiej. Wybierz książkę, która jest najrzadziej używana. Następnie oddziel okładkę i wytnij w grzbiecie książki otwór na kamerę szpiegowską. Zamontuj kamerę i sklej okładkę z blokiem książki. Następnie odłóż książkę na jej stałe miejsce i obserwuj.
  6. Segregator biurowy – kamerę szpiegowską można w nim ukryć na podobnej zasadzie, co w książce. Co ciekawe, niektóre segregatory mają już wycięte otwory, które można wykorzystać, jako miejsce na kamerę. Jest to opcja dla szefów lub pracowników, którzy chcą nagrać niestosowne sytuacje z pracy.
  7. Czujnik dymu – coraz więcej osób decyduje się na ukrycie kamery szpiegowskiej w czujniku dymu. Czujnik można umieścić pod sufitem i mieć dzięki temu bardzo szeroki kąt widzenia. W dodatku nikt nie podejrzewa, że zwykły czujnik dymu mógłby skrywać w sobie coś innego.
  8. Pudełko na chusteczki – najtrudniejszą rzeczą będzie znalezienie odpowiedniego wzoru pudełka z chusteczkami. Rozglądaj się za pudełkiem w bardzo wzorzystych, ciemnych kolorach. Sprawi to, że kamera idealnie wtopi się w tło. Wykorzystaj ten pomysł, jeśli chcesz ukryć kamerę np. w łazience.
  9. Urządzenia elektroniczne – mini kamerę szpiegowską możemy ukryć nawet w zegarku lub ładowarce. Oprócz tego nada się także kalkulator, myszka komputerowa czy nawet pendrive. Urządzenia te są niepozorne. Można je także ustawić w dowolnym miejscu, nie wzbudzając przy tym żadnych podejrzeń.
  10. Samochód – na rynku istnieją specjalne kamery szpiegowskie w wersji mini. Idealnie nadają się one do montażu w tak małych przestrzeniach, jak np. auto. Jeśli chcesz mieć kamerę szpiegowską w aucie, możesz ukryć ją w schowku lub na lusterku wstecznym. Jest to sprawdzony patent na spotkania biznesowe.

Pluszowy miś z aparatem na krześle obok kwiatów

Podsumowanie

Ukrywając kamerę szpiegowską, pamiętaj, żeby ustawić ją pod odpowiednim kątem. Dzięki temu otrzymasz wysoką jakość nagrania wideo i czytelny obraz. Oczywiście później sprawdź, jak wygląda zarejestrowany obraz i czy nic nie zakłóca łączności. Jeżeli upewniłeś się, że kamera szpiegowska jest dobrze ustawiona, możesz śmiało zacząć nagrywać.

Czy nasz poradnik był dla Ciebie przydatny? Jakie sytuacje zmusiły Cię do kupienia i zamontowania mini kamery szpiegowskiej? A może masz inny pomysł na to, gdzie ukryć kamerę szpiegowską?